Predposledné vydanie incident podcastu v roku 2019 prináša to najzaujímavejšie z kybernetickej bezpečnosti | PR

Incident podcast je podcastom o kybernetickej bezpečnosti a odvrátenej strane technológií okolo nás. Každý týždeň prináša najnovšie incidenty, správy a zaujímavosti zo sveta komentované tak, aby im každý porozumel.

Dátum publikácie:17. 12. 2019
Autor:eMsec s.r.o., Ing. Miroslav Lukáč

 

incident_podcast_54

V časti s číslom 54 sme okrem iného hovorili o tom, ako Microsoft zistil, že 44 miliónov ľudí používa na ich službách heslo, ktoré už dávno uniklo. Europol zabavil 30 506 domén, na ktorých sa predávali pirátske kópie a podvrhy svetových značiek. Výrobca áut BMW mal niekoľko mesiacov vo svojej sieti hackerov z APT skupiny OceanLotus/APT32. Vo faile týždňa prišla vďaka jednoduchému emailovému triku investičná firma o 1 milión dolárov. Za 10 rokov „hackovania“ spôsobila ruská kriminálna skupina škody za milióny a asi právom si hovorila „Evil Corp.“. Lokálny holandský politik vo voľnom čase „hackoval“ a získaval citlivé fotky populárnych žien. Na záver si dáme ako vždy krátke, vtipné a zaujímavé správy, ktoré nás v ostatnom týždni zaujali.

 

Podcast si môžete vypočuť na Incidente:

 

Autor: Miroslav Lukáč, eMsec s.r.o. v spolupráci so spoločnosťou Poradca podnikateľa a portálom Bezpečnosť v praxi

 

Pokiaľ sa Vám páčil podcast Incident, ďalší si môžete vypočuť TU. 

 

 

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI


Autor: Miroslav Lukáč, eMsec s.r.o.

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.