Prvé vydanie incident podcastu v Novom roku 2020 prináša to najzaujímavejšie z kybernetickej bezpečnosti

Incident podcast je podcastom o kybernetickej bezpečnosti a odvrátenej strane technológií okolo nás. Každý týždeň prináša najnovšie incidenty, správy a zaujímavosti zo sveta komentované tak, aby im každý porozumel.

Dátum publikácie:13. 1. 2020
Autor:eMsec s.r.o., Ing. Miroslav Lukáč

 

incident_podcast_2020_m

V časti s číslom 56 sme okrem iného hovorili o tom, že kyber kriminálnici sa nezastavili ani cez sviatky. Začiatkom decembra paralyzovali univerzity a mestá v Nemecku. Presne na Štedrý deň napadli ransomvérom univerzitu v holandskom Maastrichte a priamo na Silvestra finančnú firmu Travelex. Rozprávali sme aj o meste Erie ležiacom v štáte Colorado, ktoré odoslalo podvodníkom 1 milión dolárov. Vo faile týždňa uverejnila britská vláda na svojej stránke omylom adresu, kde býva spevák Elton John a iní významní ľudia. Komentovali sme článok z The New York Times, ktorému sa podarilo zmapovať pohyb prezidenta Trumpa len na základe údajov polohy z mobilov. Na záver si dáme ako vždy krátke, vtipné a zaujímavé správy, ktoré nás v ostatnom týždni zaujali.

 

Podcast si môžete vypočuť na Incidente:

 

Autor: Miroslav Lukáč, eMsec s.r.o. v spolupráci so spoločnosťou Poradca podnikateľa a portálom Bezpečnosť v praxi

 

Pokiaľ sa Vám páčil podcast Incident, ďalší si môžete vypočuť TU. 

 

 

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.