Vestagerová: EÚ sa bude usilovať o digitálnu daň, aj keď globálny tlak zlyhá

Európska únia sa bude naďalej usilovať o digitálnu daň, aj keď globálny tlak Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) na jej zavedenie zlyhá.

Dátum publikácie:28. 11. 2019
Autor:TASR

tt_spravodajstvo

TASR | 28. 11. 2019

Európska únia sa bude naďalej usilovať o digitálnu daň, aj keď globálny tlak Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) na jej zavedenie zlyhá. Uviedla to eurokomisárka Margrethe Vestagerová, ktorá mala doteraz na starosti hospodársku súťaž a v novej Európskej komisii získa ďalšiu funkciu. Stane sa viceprezidentkou zodpovednou za digitálne záležitosti.

Ak globálne riešenie nebude možné, Európska únia (EÚ) bude pokračovať sama. Únia plánuje komplexnú stratégiu v oblasti údajov a ich prepojenia na umelú inteligenciu. Pokiaľ ide o fúzie, nemalo by sa stať, že spoločnosti prostredníctvom nej iba získajú prístup k údajom, ku ktorým by sa inak nemohli dostať, ak by to predstavovalo problém pre hospodársku súťaž, vyhlásila eurokomisárka.

Dodala, že EÚ bude naďalej vyšetrovať Amazon.com v súvislosti s obavami z narušenia hospodárskej súťaže a spoločnostiam Apple a Facebook položila „veľa otázok“.

 

Zdroj: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Funkcie

Partner