Všetky články z rubriky
166 výsledkov
...
tt_spravodajstvo.jpg

Každá aktualizácia operačného systému alebo obľúbenej aplikácie môže obsahovať aj bezpečnostné záplaty, alebo iné vylepšenie zabezpečenia. Na každú internetovú stránku alebo inú službu si treba vytvoriť prístupový údaj s odlišným heslom. Ak totiž útočník ukradne prístupové údaje do jednej služby, vyskúša ich aj na ďalších populárnych weboch. Treba používať viacfaktorovú autentifikáciu. Ide o bezplatnú funkciu ponúkanú všetkými veľkými internetovými hráčmi, treba si ju len zapnúť. "Zabezpečí, že daný web alebo služba ochráni vaše konto aj v prípade, že sa niekomu podarilo ukradnúť alebo uhádnuť vaše heslo," radí ESET.

tt_muz-schema.jpg

Aké sú možnosti ochrany objektu pomocou elektrických zabezpečovacích a tiesňových poplachových systémov? Kto a ako by mal správne vyhodnotiť spustený poplach? Máte právo proti narušiteľom zasiahnuť?  Je to dobrý nápad? Čo je potrebné si uvedomiť? Odpoveď na tieto a ďalšie otázky si môžete prečítať v nasledovnom článku.

tt_spravodajstvo.jpg

Odborníci spoločnosti Kaspersky Lab objavili novú schému on-line podvodov. Jej cieľom je prinútiť ľudí, aby si mysleli, že majú nárok na finančnú kompenzáciu. Pod zámienkou odškodnenia za únik osobných údajov podvodníci naliehajú na používateľov, aby si kupovali "dočasné čísla sociálneho zabezpečenia v USA" v hodnote približne 9 dolárov (8,16 eura). Obete tohto podvodu boli nájdené v Rusku, Alžírsku, Egypte, Spojených arabských emirátoch a v ďalších krajinách.

tt_spravodajstvo.jpg

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) z Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľov (IMCO) vo štvrtok naznačili, že zákonodarný zbor EÚ bude požadovať dostatočne silný právny rámec na ochranu spotrebiteľov v kontexte zavádzania umelej inteligencie (UI) a technológií automatizovaného rozhodovania (ADM).

tt_notebook-mail.jpg

Zaslanie obchodnej ponuky inej spoločnosti podlieha ochrane zákona o reklame. V zmysle zákona musí prevádzkovateľ disponovať súhlasom užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy. Ako by mala vyzerať žiadosť o udelenie takého súhlasu?

tt_spravodajstvo.jpg

Japonská automobilka Subaru oznámila, že zhruba do 15 rokov by mala predávať iba vozidlá s elektrickým pohonom. Spoločnosť si tento cieľ stanovila zhruba pol roka po tom, ako spojila svoje sily s väčšou automobilkou Toyota s cieľom znížiť náklady na vývoj a výrobu takzvaných nových energetických vozidiel.

tt_spravodajstvo.jpg

V minulom roku výrazne pribudli nové typy kyberútokov. Súčasne vzrástol aj počet ostatných hrozieb detekovaných antivírovými technológiami ako napríklad backdoorové útoky či bankové trójske kone. Prítomnosť vírusov ťažiacich kryptomenu pritom klesla o viac ako polovicu. Poukazuje na to správa Kaspersky Security Bulletin.

tt_spravodajstvo.jpg

Na popredných priečkach najväčších producentov znečisťujúcich látok je oblasť hutníctva a kovovýroby. Podiel týchto oblastí na produkcii oxidu uhoľnatého (CO) predstavuje na Slovensku v rámci stovky najväčších znečisťovateľov ovzdušia až 89 %. V prípade oxidov dusíka ide o tretinový podiel, v prípade tuhých znečisťujúcich látok (TZL) o podiel presahujúci dve tretiny. Vyplýva to z analýzy Inštitútu pre výskum sociálno-ekonomických rizík. Analýza zisťovala, ktoré odvetvia či podniky sú v SR najväčšími producentmi emisií.

tt_spravodajstvo.jpg

Viete, že existuje špeciálna jednotka s interným označením Ďateľ na odhaľovanie a potieranie nelegálnej činnosti pri ťažbe dreva a uvádzaní dreva a výrobkov z neho na trh? Slovenská lesnícko-drevárska inšpekcia (SLDI), zriadená agrorezortom koncom roku 2018 na odhaľovanie ilegálnej činnosti pri ťažbe dreva a jeho uvádzanie na trh, zaznamenala vlani pri 730 kontrolách 38 % porušení zákona. Uložia pri tom pokuty presahujúce 200.000 eur. 

Bezpečnostné_označenie_375.jpg

Značky sú považované za súčasť nášho pracovného života a mnohokrát nám dokonca môžu pomôcť predísť pracovnému úrazu alebo prípadne zachrániť nejeden ľudský život.Všetky bezpečnostné označenia, ktoré sa na pracovisku vyskytujú, môžu viesť ku skvalitneniu pracovného prostredia a taktiež nám to môže slúžiť ako prevencia, ktorá prispieva k znižovaniu úrazovosti na pracovisku. V tomto článku sa zameriame na bližšie špecifikácie týkajúce sa bezpečnostného označenia na pracovisku.

...

Partner