Všetky články z rubriky
421 výsledkov
...
tt_spravodajstvo.jpg

Extra "covidové" výdavky IT manažérov dosiahli 12,7 miliardy eur týždenne. Toľko minuli navyše na to, aby mohli pracovníci IT firiem pracovať bezpečne z domu. Vyplýva to z prieskumu spoločností Harvey Nash a KPMG. Deväť z desiatich IT manažérov presunulo v čase pandémie svojich zamestnancov na prácu z domu. Z prieskumu tiež vyplynulo, že zhruba 80 % IT lídrov má pre súčasný stav obavy o duševné zdravie členov svojho tímu.

tt_spravodajstvo.jpg

Slovenská pošta upraví doručovanie niektorých doporučených zásielok. Cieľom je chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke aj obyvateľov miest a obcí. Obyčajné a doporučené zásielky dostanú adresáti priamo do schránok, úradné zásielky si prevezmú na verejnom priestranstve. Ak adresáti nebudú zastihnutí na adrese, dostanú do poštovej schránky oznámenie o uložení tejto úradnej zásielky. Vyplýva to z rozhodnutia vlády a príkazu ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina), ktoré v utorok nadobudli právoplatnosť. Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková. Tento krok súvisí s krízovou situáciou spôsobenou šírením nového koronavírusu.

tt_pracovne-ochranne-pomocky.jpg

Pravidlá bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci ustanovujú základné povinnosti zamestnávateľa a zamestnancov a podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci u zamestnávateľa. Ochrana práce je systém opatrení vyplývajúcich z pracovných predpisov, organizačných opatrení, technických opatrení, zdravotníckych opatrení a sociálnych opatrení zameraných na vytváranie pracovných podmienok zaisťujúcich bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, zachovanie zdravia a pracovnej schopnosti zamestnanca.

tt_zakaz-statia-z-ludi.jpg

Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania s niektorými výnimkami. Zároveň sa od 26. októbra do 27. novembra zatvárajú školy okrem detských jaslí, materských škôl a prvého stupňa základných škôl. 

tt_bezpecnostny-pracovnik-pistol.jpg

Tento príspevok hovorí o základných povinnostiach SBS na úseku zbraní a streliva ako držiteľa zbrojnej licencie a o možnostiach držania a nosenia strelných zbraní jednotlivými pracovníkmi SBS. V praxi sa tiež mnohokrát vyskytla otázka, či sú pracovníci SBS oprávnení na tzv. viditeľné nosenie zbrane alebo sú povinní aj pri výkone svojho povolania nosiť zbraň skryto.

tt_spravodajstvo.jpg

Drvivá väčšina zamestnávateľov združených v Asociácii zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR s veľkou nevôľou pozoruje úvahy o možnom plošnom zastavení slovenského hospodárstva v súvislosti so šíriacou sa pandémiou ochorenia COVID-19. Firmy upozorňujú, že zatvorenie prevádzok by prinieslo obrovské ekonomické škody a bezpečnostné riziká. Podobný efekt by podľa AZZZ malo aj zavedenie povinnej karantény pre neotestovaných obyvateľov Slovenska. 

tt_pandemic-data.jpg

Pripravili sme pre vás na konkrétnom prípade pandémie názorný príklad, ako vytvárať v organizácii systémy včasného varovania a monitorovať vývoj rizika. Systémy včasného varovania je možné chápať aj ako určitý druh informačných systémov, resp. ako súčasť manažérskych informačných systémov, ktorých cieľom je predvídať budúci vývoj, trendy, relevantné udalosti a hroziace nebezpečenstvo, riziká v organizácii, a tak včas informovať, resp. varovať príslušných manažérov. Manažéri tak získajú čas na prípravu vhodných preventívnych opatrení.

tt_cintorin_02-2020.jpg

K zlepšeniu nášho životného prostredia môže prispieť každý z nás. Obmedzenie jednorazových plastových výrobkov prispieva k ekologickejšiemu spôsobu nášho života. Blíži sa čas, kedy spomíname na našich blízkych viac a ich pamiatku si uctievame výzdobou ich hrobov a zapálením sviečky. Po tomto sviatku však ostáva v menšej obci až 6 ton odpadu. Dokážeme spoločne plastový odpad nahradiť prírodnými materiálmi a zredukovať jeho objem?

tt_stop-znacka.jpg

Pre zvládnutie pandemickej situácie je v praxi potrebné realizovať opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Ministerstvá a úrady verejného zdravotníctva potrebujú mať možnosť ich nariadiť, vykonať v praxi a kontrolovať. Dňa 15. 10. 2020 vošla v platnosť novela zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorá toto umožňuje.

tt_kava-wafle.jpg

K dnešnému dňu platí veľa nových opatrení. Aké sú novinky? Pripravili sme pre vás ich prehľad. Rúško je povinné v interiéri, exteriéri aj vo verejných dopravných prostriedkoch. Kedy nemusím mať rúško? Chcem si dať niečo dobré vonku, obed, kávu, koláčik? Idem na nákup?

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.