Všetky články z rubriky
587 výsledkov
...
tt_muzi-diskutuju.jpg

Aké základné vedomosti by mal mať starosta obce o civilnej ochrane?

tt_bozp-praca.jpg

Je v kompetencii stavebníka dôsledne a neustále vyžadovať plnenie všetkých povinností osôb zúčastňujúcich sa na stavbe s cieľom zaistiť bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, a to nielen „svojich“ zamestnancov, ale všetkých osôb, ktoré si na stavenisku plnia pracovné úlohy. K tomu prispieva, okrem iných prostriedkov, aj zavedenie a dôsledné uplatňovanie systému motivačných nástrojov ako prostriedkov prevencie a/alebo ukladanie postihov v prípade zistenia porušenia právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie BOZP. 

Image56749.jpg

Platnosť certifikátu pre vydávanie e-podpisu na občianskych preukazoch a cudzineckých dokladoch končí 26. júna, používať vydané certifikáty však bude možné až do konca roku 2022.

tt_spravodajstvo.jpg

Máte v zoznamoch aktív z pohľadu kybernetickej bezpečnosti a ochrany osobných údajov zaradené aj firemné vozidlá?

Zákazníci nemeckého koncernu Volkswagen budú môcť s príchodom novej generácie softvéru presúvať svoje osobné nastavenia medzi rôznymi vozidlami.

tt_spravodajstvo.jpg

Počet ransomvérových útokov za 1. kvartál tohto roka sa medziročne zvýšil o 107 %. Prvenstvo si drží malvér zameraný na operačný systém Windows. Uviedli to výskumníci zo spoločnosti Check Point Software Technologies. Trojicou najagresívnejších malvérov v úvode roka sú trójske kone Dridex, AgentTesla a Trickbot.

tt_muz-s-lupou.jpg

Čo všetko je potrebné anonymizovať v povinne zverejňovanej zmluve a ktoré zmluvy ste povinní zverejňovať v centrálnom registri zmlúv?

tt_odpad-v-rukach.jpg

Článok obsahuje zhrnutie podstatných zmien v systéme nakladania s komunálnymi odpadmi očami obcí aj firiem od konca roku 2020 do roku 2023. Aké sú vaše povinnosti vyplývajúce z odpadovej a veterinárnej legislatívy pri bioodpadoch? Čo schvaľuje veterinárna správa?

tt_drevenne-kocky.jpg

Situácia na Slovensku sa naďalej zlepšuje, od 7. júna budú dva okresy už v zelenej farbe (stupeň monitoring), 39 okresov bude žltých (I. stupeň ostražitosti) a 29 okresov bude v oranžovej farbe (II. stupeň ostražitosti). V ružovej fáze (I. stupeň varovania) bude 6 okresov, tri okresy budú červené (II. stupeň varovania) a žiadny okres naďalej nie je bordový.

tt_spravodajstvo.jpg

Ak všetci nezmeníme svoje správanie, z potravín sa do roku 2030 stane najväčší zdroj globálnych emisií. Každý rok končí v odpadkových košoch domácností, supermarketov a iných potravinárskych prevádzok až 931 miliónov ton potravín . Potraviny, ktoré sa nikdy nedostanú na náš tanier, sú zodpovedné za 8 % globálnych emisií. V aktívnom boji proti potravinovému odpadu – z farmy až na tanier – sa Tesco angažuje už od finančného roku 2016/17, keď po prvýkrát a zároveň ako prvý reťazec v strednej Európe zverejnilo svoje dáta o potravinovom odpade. Odvtedy sa Tescu na Slovensku podarilo výrazne priblížiť k naplneniu cieľa, že žiadne potraviny vhodné na konzumáciu neskončia ako odpad, a ušetriť 20.574 ton emisií.

tt_spravodajstvo.jpg

Kyberzločinci neustále hľadajú nové spôsoby, ako ukradnúť údaje používateľov. Kým vlani podvodníci vo zvýšenej miere využívali spamové správy a phishingové stránky súvisiace s ochorením COVID-19, v 1. kvartáli tohto roka sa zamerali presnejšie na proces očkovania.

...

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.