Všetky články z rubriky
292 výsledkov
...
tt_sklad-tovaru.jpg

Cieľom článku je zhrnutie požiadaviek týkajúcich sa bezpečnosti a ochrany pred požiarmi v súvislosti s manipuláciou a skladovaním potravín a potravinových výrobkov z hľadiska pohľadu legislatívy SR. Súčasťou vhodného a bezpečného skladovania potravín je aj povinnosť prevádzkovateľa zabezpečiť vhodné a bezpečné pracovisko pre svojich zamestnancov v súlade s predpismi ochrany pred požiarmi a bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

tt_spravodajstvo.jpg

Zabezpečenie pľúcnych ventilácií môže pomôcť pri zvládnutí prípadnej druhej vlny pandémie ochorenia COVID-19. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. Rezort tak reagoval na informáciu, že mu spoločnosť Chirana Medical zo Starej Turej dodá všetkých 300 zmluvne dohodnutých pľúcnych ventilácií.

tt_podanie-ruska.jpg

Aby sa zabránilo šíreniu infekcie, medzi najúčinnejšie opatrenia patrí správne správanie sa, dodržiavanie hygienických pravidiel a obmedzenie sociálneho kontaktu. Tieto opatrenia tvoria dôležitú súčasť Pandemického plánu spoločnosti. Tento plán taktiež obsahuje veľký počet odporúčaní, ako v priebehu pandémie zorganizovať chod prevádzky na minimálnej úrovni a ako sa po skončení pandémie čo najjednoduchšie a plynulo vrátiť do normálnej prevádzky. Obsahuje taktiež pokyny pre vytvorenie zásob liekov, aby zamestnanci podniku mohli byť ošetrení tak rýchlo, ako je to možné.

tt_hudobny-festival.jpg

Vďaka priaznivej epidemiologickej situácii sa od stredy 3. júna uvoľňujú ďalšie opatrenia. Ruší sa napríklad vyhradený čas  pre nakupovanie dôchodcov, zmierňujú sa opatrenia týkajúce sa nosenia rúšok a otvárajú sa vnútorné športoviská.

tt_europa-vlajky.jpg

Odkladali ste nevyhnutnú cestu do zahraničia? Aké sú podmienky pre vycestovanie a návrat do SR? Situácia sa neustále mení podľa aktuálnej situácie u nás aj v zahraničí. Sledujte podmienky v oblasti epidemiologickej, karanténnej, bezpečnostnej a dopravnej.

tt_spravodajstvo.jpg

Väčšina spoločností chce pri návrate zamestnancov do kancelárií postupovať opatrne. Vyplýva to z celosvetového prieskumu realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. „Ukázalo sa, že mnohí uprednostňujú postupný návrat zamestnancov do práce, do svojich pracovísk zabezpečujú bezdotykové technológie a obmedzujú návštevy,“ uviedla spoločnosť. Prieskum ďalej ukázal, že mnoho firiem sa rozhodlo vytvoriť si v vlastné pravidlá, ktoré sú často aj prísnejšie ako nariadenia vlády.

tt_prihlasenie.jpg

Organizácia plánuje v rámci svojho systému riadenia informačnej bezpečnosti (ISMS – Information Security Management System) klásť väčší dôraz na riadenie používateľských prístupov, najmä však privilegovaných prístupových práv. Aké sú praktické kroky pri správe a riadení privilegovaných prístupov? Na čo klásť dôraz v rámci celého životného cyklu privilegovaných prístupov?

tt_spravodajstvo.jpg

Na realizáciu a podporu vodozádržných opatrení na Slovensku, ktoré by pomohli v boji so suchom a dôsledkami klimatickej zmeny, vyzvala vo štvrtok prezidentka SR Zuzana Čaputová počas návštevy východu krajiny. Konštatovala, že ministerstvá životného prostredia a pôdohospodárstva majú v rámci eurofondov vyčlenené desiatky miliónov eur na takéto opatrenia, či už priamo v mestách a obciach, alebo v krajine.

tt_transakcia.jpg

Policajný zbor upozorňuje občanov, najmä zamestnancov finančných oddelení, učtární súkromných spoločností, ale aj štátnych a verejných inštitúcií (mestských a obecných úradov) na útoky podvodov páchaných elektronickou formou (e-mailom), v rámci ktorého je predstieraný pokyn vysoko postaveného predstaviteľa spoločnosti na prevod finančných prostriedkov (tzv. CEO podvod).

tt_sklad-rebrik.jpg

Čo má vlastne bezpečnosť spoločné s regálmi a rebríkmi? Ako vieme, každá jedna firma skladuje materiál a tovar v regáloch a je jedno, či ten tovar používa na predaj alebo ho má pre vlastnú spotrebu. V prípade, ak by náhodou niečo zlyhalo z hľadiska BOZP, môže dôjsť k vážnemu úrazu a za nehodu nesie zodpovednosť v plnom rozsahu zamestnávateľ.

...

Partner