EDPB: Odporúčania o opatreniach, ktoré dopĺňajú nástroje na prenos, aby sa zabezpečil súlad s úrovňou ochrany osobných údajov v EÚ

EDPB (Európsky výbor pre ochranu údajov) prijal na júnovom plenárnom zasadnutí Odporúčania o opatreniach, ktoré dopĺňajú nástroje na prenos, aby sa zabezpečil súlad s úrovňou ochrany osobných údajov v EÚ.

EDPB (Európsky výbor pre ochranu údajov) prijal na júnovom plenárnom zasadnutí Odporúčania o opatreniach, ktoré dopĺňajú nástroje na prenos, aby sa zabezpečil súlad s úrovňou ochrany osobných údajov v EÚ (Recommendations 01/2020 on measures that supplement transfer tools to ensure compliance with the EU level of protection of personal data).

Odporúčania boli prijaté v nadväznosti na rozhodnutie SD EÚ vo veci Schrems II. Cieľom odporúčaní je pomôcť prevádzkovateľom a sprostredkovateľom, ktorí konajú ako vývozcovia údajov s povinnosťami ohľadom určenia a vykonania príslušných dodatočných opatrení, ak sú tieto potrebné na zabezpečenie v zásade rovnocennej úrovne ochrany ako v EÚ, keď prenášajú údaje do tretích krajín. Týmito odporúčaniami sa EDPB usiluje o dôsledné uplatňovanie všeobecného nariadenia o ochrane údajov a rozhodnutia SD EÚ. 

Odporúčania si zachovávajú šesťstupňový proces stanovený v prvom návrhu odporúčaní:

  1. Mapovanie prenosu údajov
  2. Identifikovanie mechanizmu na prenos
  3. Posúdenie právneho systému prijímajúcej krajiny
  4. Zváženie dodatočných opatrení
  5. Urobenie krokov na prijatie dodatočných opatrení
  6. Preskúmavanie dohôd o prenose údajov

 

Odporúčania sú dostupné na tomto odkaze v anglickom jazyku.

 


Autor: European Data Protection Board (EDPB), Úrad na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky, Redakcia Bezpečnosť v praxi

Prílohy

Súvisiace autorsky spracované rozhodnutie súdu

Súvisiace odborné články

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.