EDPB: Usmernenia o spracúvaní osobných údajov prostredníctvom kamerových zariadení

Aj keď jednotlivci nemusia mať výhrady voči monitorovaniu kamerou zriadenou napríklad na určitý bezpečnostný účel, treba prijať záruky, aby sa predišlo akémukoľvek zneužitiu na úplne odlišné a – pre dotknutú osobu – neočakávané účely (napr. marketingový účel, monitorovanie výkonnosti zamestnancov atď.). Okrem toho sa používa množstvo nástrojov, ktorými možno využiť zachytené snímky a premeniť obyčajné kamery na smart kamery. Množstvo údajov, ktoré pochádza z videozáznamov, v kombinácii s takýmito nástrojmi a technikami zvyšuje riziká sekundárneho použitia (či už v súvislosti s pôvodným účelom systému, alebo nie), či dokonca riziká ich zneužitia. Pri monitorovaní kamerou treba vždy starostlivo zvážiť všeobecné zásady stanovené vo všeobecnom nariadení o ochrane údajov (článok 5).

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 


 

Nemáte prihlasovacie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 


Autor: European Data Protection Board (EDPB), Úrad na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky, Redakcia Bezpečnosť v praxi

Prílohy

  • Usmernenia k spracúvaniu osobných údajov prostredníctvom kamerových zariadení / 1,00 MB

Súvisiace predpisy EÚ

Súvisiace videoškolenia

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace dokumenty

Súvisiace odborné články

Súvisiace vzory zmlúv a právnych podaní

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.