Vyhľadávanie > Príklady z praxe > emsec > Kybernetická bezpečnosť
3 výsledky

Zobraziť filtreSkryť filtre

Dátum publikácie: 11. 6. 2020
Autor: eMsec s.r.o., Ing. Peter Matej
Právny stav od: 1. 1. 2019

Organizácia realizuje veľa väčších aj menších prevodov finančných prostriedkov smerom od odberateľov aj smerom k dodávateľom, s ktorými komunikuje aj elektronicky.  Aké minimálne opatrenia je potrebné prijať (technické, procesné, personálne), aby sa minimalizovalo riziko zneužitia komunikácie medzi subjektmi? Na čo upozorniť pracovníkov, ktorí realizujú zmluvné a platobné vzťahy?

Dátum publikácie: 20. 5. 2021
Autor: eMsec s.r.o., Ing. Peter Matej
Právny stav od: 1. 1. 2019

Časť zamestnancov v organizácii používa firemné notebooky, na ktorých sú bezpečnostné politiky (aktuálnosť operačného systému, antivírového riešenia a ďalšie nastavenia) vynucované cez nastavenie globálnych politík a tie sú kontrolované aj pri pripájaní sa na diaľku cez VPN v prípade home office. Časť zamestnancov však používa súkromné zariadenia (notebooky) a v ich prípade nie je možné vynucovanie bezpečnostných politík.

A. Ako riešiť kontrolu súkromných zariadení a zabezpečenie lokálnej siete, aby sa prípadná nákaza zo súkromného zariadenia nerozšírila do lokálnej siete?

B. Ako je možné chrániť webový server pred neoprávneným prístupom?

Dátum publikácie: 4. 2. 2021
Autor: eMsec s.r.o., Ing. Peter Matej

Organizácia má implementované základné bezpečnostné technické opatrenia pre prijímanie emailov s prílohami MS Word. Aké možnosti má používateľ zamestnaný v takejto organizácii, aby sa ešte dodatočne presvedčil, či dokument, ktorý dostal, je bez škodlivého kódu?

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.