Jednotky CSIRT

 
 

Jednotky pre riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov/Computer Security Incident Response Team (ďalej len „jednotka CSIRT“)

Národná jednotka CSIRT:

NBÚ má postavenie národnej jednotky CSIRT s pôsobnosťou pre Slovenskú republiku, ktorá musí spĺňať podmienky akreditácie podľa § 14 a plniť úlohy jednotky CSIRT podľa § 15 pre všetky sektory a podsektory uvedené v prílohe č. 1 a digitálne služby, okrem tých sektorov a podsektorov, pre ktoré plní úlohy jednotky CSIRT ústredný orgán. Národná jednotka CSIRT je zaradená v zozname akreditovaných jednotiek CSIRT.

https://www.sk-cert.sk

Vládna jednotka CSIRT:

Zriadila sa vládna jednotka CSIRT v pôsobnosti Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu pre podsektor informačné systémy verejnej správy. Vládna jednotka CSIRT musí spĺňať podmienky akreditácie podľa § 14 a plniť úlohy podľa § 15. Vládna jednotka CSIRT sa zaraďuje do zoznamu akreditovaných jednotiek CSIRT. Reaktívne služby sa zameriavajú na riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov.

https://www.csirt.gov.sk/

Akreditované jednotky CSIRT:

Dané jednotky vo svojej pôsobnosti zodpovedajú za riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov a vykonávajú preventívne služby a reaktívne služby. Preventívne služby sa zameriavajú na prevenciu kybernetických bezpečnostných incidentov. Reaktívne služby sa zameriavajú na riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov, ako sú napr. výstrahy a varovania a ďalšie.

Iné CSIRT:

Centrum pre kybernetickú obranu Slovenskej republiky

http://csirt.mil.sk/

Na adresách jednotiek CSIRT sú uverejňované aj informácie o aktuálnych hrozbách a varovania.

 

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 69/2018 Z. z. Zákon o kybernetickej bezpečnosti
  • 165/2018 Z. z. Vyhláška pre jednotlivé kategórie závažných kybernetických bezpečnostných incidentov
  • 166/2018 Z. z. Vyhláška pre riešenie kybernetických bezpečnostných incidentov

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.