Slovenská obchodná inšpekcia

 
 

Slovenská obchodná inšpekcia

Slovenská obchodná inšpekcia (ďalej len „SOI“) je orgánom štátnej kontroly vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa s celoslovenskou pôsobnosťou a je podriadená Ministerstvu hospodárstva SR. Jej pôsobnosť je však značne široká a vykonáva dozor nad 350 predpismi, medzi inými aj napr. nad zákonom o odpadoch a chemickým zákonom. V praxi napr. môžu z oblasti ochrany životného prostredia kontrolovať zákaz bezplatného poskytovania ľahkých plastových tašiek.

V zmysle zákona sa SOI člení na Ústredný inšpektorát SOI so sídlom v Bratislave a inšpektoráty, ktorých územná pôsobnosť je zhodná s územno-správnym členením štátu (v Bratislave, v Trnave, v Trenčíne, v Nitre, v Žiline, v Banskej Bystrici, v Prešove a v Košiciach).

 

Práva a povinnosti kontrolovaných osôb: § 7 zákona č. 128/2002 Z. z. (Zákon o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov)

Ochranné opatrenia: § 8 zákona č. 128/2002 Z. z.

Pokuty: § 9 zákona č. 128/2002 Z. z.

 

 

Dôležité linky:

http://www.soi.sk/

 

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 128/2002 Z. z. Zákon o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.