Sankcie a kontroly

 
 

Sankcie a kontroly

Sankcie sú nástrojom na presadzovanie uplatňovania právnych predpisov v praxi.

Jedným z dôležitých ukazovateľov výkonnosti firmy a jej manažérov je ziskovosť. Bezpečnosť firmy si vyžaduje vynaloženie istých finančných prostriedkov, na druhej strane ich nevynaloženie môže pre firmu znamenať ohrozenie a súčasne aj riziko vystavenia sa pokute za nedodržanie povinností zámerným porušovaním zákona či iba neznalosťou.

Činnosť štátnych dozorných orgánov má v praxi na firmy významný dosah. V ideálnom prípade plnia v prvom kroku funkciu poradnú a vzdelávaciu, až v druhom kroku pristupujú ku kontrolám a uplatňujú sankcie.

Z tohto dôvodu uvádzame sumár hlavných kontrolných orgánov, rozsah ich kompetencií, rámce sankcií a ďalšie užitočné informácie pre preventívne opatrenia, ale i pre prípad ohlásenej či neohlásenej kontroly.

Národný inšpektorát práce (NIP) Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) Úrad na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ) Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Štátny požiarny dozor (ŠPD)
ip.gov.sk/ sizp.sk/ dataprotection.gov.sk/ nbu.gov.sk/ uvzsr.sk/ minv.sk/?spd
Mohlo by vás zaujímať Mohlo by vás zaujímať Mohlo by vás zaujímať Mohlo by vás zaujímať Mohlo by vás zaujímať Mohlo by vás zaujímať
Úrad súkromných bezpečnostných služieb P PZ (Ú SBS P PZ) Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) Hlavný banský úrad (HBÚ)
minv.sk/?urad-sukromnych-bezpecnostnych-sluzieb-p-pz bojprotikorupcii.gov.sk/ soi.sk/ teleoff.gov.sk/ svps.sk/ hbu.sk/
Mohlo by vás zaujímať Mohlo by vás zaujímať Mohlo by vás zaujímať      
Slovenská národná akreditačná služba (SNAS)          
http://www.snas.sk/          

 

 

 

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.