Stavby, priestory

 
 

banner_375x250px01_low

Navrhovanie a zhotovenie stavieb z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti stavieb

Problematiku navrhovania a zhotovenia stavieb z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti stavieb (PBS) upravuje vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 94/2004 Z. z., ktorou sa ustanovujú technické požiadavky na protipožiarnu bezpečnosť pri výstavbe a pri užívaní stavieb v znení neskorších predpisov a príslušné slovenské technické normy.

Navrhovanie (riešenie PBS v projektovej dokumentácii stavby) následne upravuje z hľadiska obsahu vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov, ktorá v prílohe č. 7 ustanovuje obsah riešenia PBS, ktoré spracováva špecialista požiarnej ochrany.

Zhotovovanie stavieb z hľadiska PBS a osvedčenie zhotovených požiarnych konštrukcií upravuje vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 94/2004 Z. z. v § 8, § 9prílohe č. 3.

 

Špecifické priestory:

Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 142/2004 Z. z. o protipožiarnej bezpečnosti pri výstavbe a pri užívaní prevádzkarne a iných priestorov, v ktorých sa vykonáva povrchová úprava výrobkov náterovými látkami

 

 

 

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.