Podcasty na bezpečnostné témy

Vypočujte si zaujímavé informácie na aktuálne témy o termokamerách a krízovom manažmente natočené v spolupráci s Fakultou bezpečnostného manažmentu Žilinskej univerzity.

Dátum publikácie:14. 5. 2020
Autor:Redakcia Bezpečnosť v praxi

 

podcast_375x250px

V podcastoch Poradcu podnikateľa nájdete informácie aj z oblasti bezpečnosti organizácie.

 

So zmenenými podmienkami spôsobenými pandémiou ochorenia COVID-19 sa na popredné miesto v odborných diskusiách dostali témy termokamier a krízového manažmentu, o ktorých sme vám natočili nasledovné epizódy v spolupráci s Fakultou bezpečnostného manažmentu Žilinskej univerzity.

 

Termokamery – možnosti využitia existujúcich systémov ochrany počas pandémie COVID-19

Opýtali sme sa, ako termokamery môžu znížiť riziko šírenia nákazy zisťovaním zvýšenej teploty, aké majú technické obmedzenia, ako zabezpečiť čo najlepšie podmienky pre merania a veľa ďalších praktických informácií, ktoré by sme pri svojom rozhodovaní o tomto riešení mali vedieť.   Rozprávali sme sa s hosťami:

  • p. Martinom Flodrom – špecialistom na riadenie a bezpečnosť s bohatou praxou, konateľom spoločnosti QEM s. r. o. a
  • doc. Ing. Andrejom Veľasom, PhD. – vedúcim Katedry bezpečnostného manažmentu na Fakulte bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity.

Obaja naši hostia sú spoluzakladateľmi Asociácie bezpečnostných manažérov, rovnako sú členmi Slovenskej komory súkromnej bezpečnosti a taktiež patria k autorom odborných článkov na portáli bezpečnosťvpraxi.sk.

Pre spustenie podcastu kliknite tu:

Krízoví manažéri – podcenili sme ich prítomnosť vo firmách? Akí by mali byť?

Epizóda je venovaná príprave organizácií na krízové stavy, pôsobeniu krízových manažérov v praxi, možnostiam ofenzívnych a defenzívnych prístupov k riadeniu rizík. Tieto informácie vrátane pohľadu na výhody a nevýhody profesionálnych a dočasných krízových manažérov v organizácii nám poskytli naši hostia:

  • doc. Ing. Katarína Buganová, PhD. – vedúca Katedry krízového manažmentu na Fakulte bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity a
  • prof. Ing. Jozef Ristvej, PhD. – garant študijného programu Krízový manažment,  prorektor pre medzinárodné vzťahy a marketing Žilinskej univerzity.

Pre spustenie podcastu kliknite tu:

Môžete si vypočuť aj ďalšie epizódy s bezpečnostnou tematikou:

Zástupcovia Fakulty bezpečnostného manažmentu Žilinskej univerzity (natočené pred pandémiou)

Ako vnímajú pojem bezpečnostný manažment odborníci, ktorí vzdelávajú bezpečnostných a krízových manažérov, pracovníkov hasičských a záchranných zložiek, ako i ďalších odborníkov zaoberajúcich sa rôznymi oblasťami bezpečnosti? Naše pozvanie do relácie Hosť v štúdiu prijali zástupcovia Fakulty bezpečnostného inžinierstva Žilinskej univerzity – pán prof. Ing. Tomáš Loveček, PhD., prodekan pre vedu a výskum a pán doc. Ing. Andrej Veľas, PhD., vedúci katedry bezpečnostného manažmentu.

Všetko o ochranných rúškach – top téme súčasnosti z pohľadu manažérky portálu BezpečnosťVpraxi.sk

Špeciál: Marcela Macová - Práca z domu (GDPR)

Špeciál: Peter Gallovič - Novela zákona o odpadoch pre podnikateľov

Miroslav Lukáč, eMsec - KyberBezpečnosť a pripravenosť slovenských firiem

Podcast Poradca podnikateľa

Podcast Poradca podnikateľa nájdete na webovej stránke Poradca podnikateľa a vypočuť si ho môžete cez svoj obľúbený podcast stream.

 

Príjemné počúvanie vám praje realizačný tím Podcast PP.

 

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

E-BOOK ZDARMA: Prehľad povinností podnikateľa a novinky pre rok 2020

Funkcie

Partner